Спартак претърпя четвърто поредно поражение, губейки от Рубин

Съдържание:

Anonim

Московският "Спартак" загуби от казанския "Рубин" с резултат 0: 2 като част от 20-ия кръг на руското футболно първенство. Срещата се проведе в Москва на стадион "Откритие Арена".

Основната интрига в московския "Спартак" беше появата на новодошлия Куинси Промес в стартовия състав. В резултат играчът се появи от първите минути и успя да подсили левия фланг на червено-бялата атака, но не успя да реализира ефективни действия.

През първото полувреме могат да се отбележат два жълти картона и изгонването на Роман Зобнин. След почивката треньорският щаб на червено-белите реши да освежи центъра на терена и вместо Хендрикс на терена се появи Крал.

„Рубин“8 минути след началото на втората половина на играта успя да се възползва от численото предимство в състава и Деспотович откри резултата в мача. Кварацхелия получи пас от дъното на чуждо наказателно поле, след което застана под натиска на Мойсей и с пас намери Деспотович във владението на Максименко, а той с удар с удар го изпрати в ъгъла на вратата.

В 71-ата минута на мача главният съдия на мача Сергей Лапочкин изравни съставите, показвайки втория жълт Оливер Абилгор, но това не помогна на червено-белите и в 89-ата минута на срещата Деспотович отбеляза двойно.

Това е четвъртото поредно поражение на Спартак в официални мачове. На 20 февруари Спартак загуби от Динамо в Купата на Русия (0: 2), а преди зимната пауза загуби два пъти поред в руското първенство: Зенит (1: 3) и Сочи с 0: 1.

Спартак (Москва) - Рубин (Казан) - 0: 2

«Спартак»: Максименко, Жиго, Маслов (Бакаев, 81), Джикия, Айртон, Мойсей, Хендрикс (Крал, 46), Зобнин, Понсе, Промес, Соболев.

«Руби»: Дупин, Самошников, Старфелт, Уремович, Зуев (Бегич, 25), Абилгор, Шатов, Мусаев (Евтич, 80), Кварацхелия, Макаров (Бакаев, 85), Деспотович.

Цели: Деспотович, 53, 89.

Предупреждения: Гигот, 12; Мойсей, 20; Зобнин, 37, 45 + 3; Соболев, 75 г.; Джикия, 87 / Шатов, 7; Бегич, 26 г.; Абилгор, 62, 71.

Премахване: Зобнин, 45 + 3 / Абилгор, 71

Рефер: Сергей Лапочкин (Санкт Петербург)

28 февруари, Москва. "Откритие банка Арена"