Спортни новини: Ян Ейдензон е победителят в руското първенство

Съдържание:

Anonim

А омските „подводници“са събрали колекция от награди

Общоруските състезания по подводни спортове се провеждат от 25 до 29 януари в 50-метровия плувен басейн "Строител" в Челябинск. Юноши и юноши на 14-17 години, както и момчета и момичета на 12-13 години, се състезават в плуване с перки, плуване в класически перки и гмуркане. Като част от отбора на регион Омск, двама състезатели вече са станали призьори в състезания в най-младата от тези възрастови категории.

Мария Бадилова успя да се изкачи на подиума 4 пъти. През първия ден тя спечели 2 сребърни медала - на дистанции от 100 и 800 метра с перки. През втория ден към тях бяха добавени още 2 сребърни медала - Мария беше втора в състезанието на 50 метра с плавници, както и в състезанието на 200 метра с плавници. Артьом Корниенко спечели още 2 медала. Той спечели бронз на 200 и 400 метра в класически перки.

В столицата на Удмуртия продължава борбата за наградите на руския шампионат по стрелба с въздушно оръжие и всеруските състезания по въздушна пушка и малокалибрена стрелба сред спортисти на възраст под 21 години. Повече от 400 участници от 39 региона на страната дойдоха в Ижевск.

На 28 януари в рамките на руското първенство се играха медали при стрелба с въздушна пушка по движеща се мишена на разстояние 10 метра. Майсторът на спорта на Русия Ян Ейдензон, представляващ региона на Омск, стана най-добрият в тази дисциплина. Нашият Арсений Шишигин, който спечели "бронза", също посети подиума. Второто място зае Никита Орешков от Красноярската територия.

Така днес екипът на Омска област вече има 3 „пиедестала“. Да припомним, че на 27 януари Кирил Алтухов спечели бронзовия медал в упражнението „въздушна пушка, стрелба по движеща се мишена на разстояние 10 метра“.

Снимка: пресслужба на Министерството на спорта.