Рондън помогна на ЦСКА да достигне до четвъртфиналите за Купата на Русия за втори път през последните пет години

Съдържание:

Anonim

Москва ЦСКА бийте СКА-Хабаровск в 1/8-финалите на BetCity Cup на Русия-2020/21 - 2: 0. Головете в мача бяха отбелязани от армейските халфове Илзат Ахметов и Никола Влашич … В навечерието изминаха точно 20 години от момента, в който стана президентът на ЦСКА Евгени Гинер.

Мачът във VEB Arena не можеше да се проведе поради метеорологични условия, но термометърът не падна под минус 6 часа преди началото на срещата, така че делегатът на мача не намери причина да отложи играта. "ЦСКА ни позволява да играем, трябва да действаме по-нагло", каза защитникът на СКА по време на почивката Кирил Суслов.

По това време отборът на Хабаровск губи с 0: 1 след точния удар на Ахметов. Това е петият гол на бишкечанина за ЦСКА. Три от тях бяха отбелязани в Купата на Русия.

Нападателят на СКА бе изгонен в началото на второто полувреме Владислав Брагин … Първо, съдията показа на играча жълт картон за прав удар. Марио Фернандес обаче след подканване на VAR и гледане на повторение се промени. Защитникът на руския национален отбор успя да продължи срещата.

Оказвайки се в малцинството, жителите на Хабаровск можеха да пропуснат още няколко пъти. Повечето моменти започнаха да се появяват, след като нападателят влезе на терена Саломон Рондън … Това беше първият мач на бившия играч на Рубин и Зенит за армейския отбор. Венецуелецът ще играе за московския клуб под наем до края на сезон 2020/21.

Точката в мача бе поставена от Влашич, който вкара 30-ия си гол за армейския отбор.

ЦСКА стигна до четвъртфиналите за Купата на Русия едва за втори път през последните пет години. В равенството на турнирите 2019/20 отборът на армейците премина покрай Уфа (1: 0), но загуби на финала от Спартак Москва (2: 3). Преди това червено-сините неизменно излитаха на 1/16-финалите: Тюмен (1: 1, 0: 3 след изпълнение на дузпи), Авангард (0: 1), Енисей (1: 2). От сезон 2020/21 руската купа се провежда по нова схема, така че ЦСКА като участник в европейски състезания започна турнира веднага от 1/8-финалите.

Съперникът на армейския отбор на четвъртфиналите ще бъде определен чрез жребий.